danceplace

Wyjątkowe miejsce
Zalety druku cyfrowego

Najczęściej spotykaną metodą druku jest druk cyfrowy. O jego popularności zadecydowała szybkość i niska cena. Druk cyfrowy zrewolucjonizował rynek usług poligraficznych.

Sprawił, że nawet klienci potrzebujący wydrukować niewielką liczbę materiałów, mają dostęp do wysokiej jakości usług za przystępną cenę. Największymi zaletami druku cyfrowego jest niska cena i krótki czas realizacji zamówienia. W odróżnieniu od druku tradycyjnego (offsetowego) druk cyfrowy nie wymaga całego skomplikowanego procesu przygotowawczego, produkcji folii, matryc itd.

oraz drobiazgowego ustawiania maszyn. Wystarczy dostarczyć firmie poligraficznej nośnik cyfrowy z projektem ulotki czy innej broszury, którą chcemy wydrukować i. to wszystko.

Dzięki temu opłaca się nam nawet wydrukować niewielką partię materiałów, co w przypadku druku offsetowego byłoby już bardzo drogie i nieekonomiczne. Ponadto druk cyfrowy pozwala wprowadzać drobne korekty w projekcie, przez co na każdej drukowanej kartce można wprowadzić jakieś cechy indywidualne, np. numer serii itd.

W przypadku offsetu także byłoby to niemożliwe. Kolejną zaletą druku cyfrowego jest jego powszechność. Możliwość wydruku w tej technologii mają w swojej ofercie właściwie wszystkie firmy świadczące usługi poligraficzne i introligatorskie.

kruszarki cena matryce strukturalne