danceplace

Wyjątkowe miejsce
Zakup rybek – istotne kwestie

Zakup rybek wydaje się sprawą prostą. Wystarczy przecież kupić szklana kulę, napełnić wodą i wpuścić rybkę, a następnie pamiętać wyłącznie o jej nakarmieniu. Okazuje się jednak, że jest to kwestia nieco bardziej skomplikowana.

Przede wszystkim – kupując rybki nie umieszczajmy ich w szklanej kuli bez dopływu tlenu. Taki zabieg wygląda dobrze wyłącznie na filmach. W rzeczywistości zwierzę w takim pojemniku bardzo się męczy ponieważ woda nie jest dobrze natlenowana.

Jeśli nie mamy w domu zbyt dużo miejsca – zdecydujmy się na małe akwarium, ale takie, które pozwoli podłączyć grzałkę i tlen. Jeżeli chodzi o same zwierzęta, tu też nie wybierajmy pierwszych z brzegu. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na płetwy – czy nie są nagryzione i czy nie mają białego nalotu świadczącego o grzybicy.

Jeszcze istotniejszą kwestią jest jednak zaobserwowanie czy ryba płynie prosto – jeśli przewraca się na boki, zrezygnujmy z zakupu. Najczęściej wybieranymi gatunkami ryb akwariowych są gupiki, mieczyki, glonojady czy kiryski. Przed wyborem zapytajmy jednak sprzedawcy, które gatunki mogą żyć razem w jednym akwarium.

kot singapurski www.cech.ilawa.pl Akcesoria do czyszczenia konia