danceplace

Wyjątkowe miejsce
Wtryskarki

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu sieci przemysłu bez pomocy odpowiednich sprzętów i maszyn takich jak hydrofry. Jedną z popularnych maszyn, wykorzystywanych do pracy, jest tak zwana wtryskarka. Dzięki temu urządzeniu można z powodzeniem formować wtryskowo tworzywa sztuczne.

Maszyna tego typu składają się z zasobnika na surowiec i ogrzewanego cylindra, przeznaczonego do stapiania tworzywa. We wtryskarce znajduje się także specjalny tłok bądź ślimak, który przetwarza stopione tworzywo w bryłę. Wtryskarki posiadają układ napędowy ślimaka.

Napęd taki działa dzięki silnikowi elektrycznemu, wyposażonemu w pompę hydrauliczną. Czasami spotyka się też napęd elektryczny, który daje dużą precyzyjność. Napęd elektryczny stosuje się zwykle przy wtrysku małych elementów, wymagających sporej dokładności.

We wtryskarkach znajdują się ponadto elementy grzejne, odpowiadające za utrzymanie temperatury cylindra, który ogrzewa tworzywo. Ważny jest też układ rozłączający, który ma za funkcję rozłączenie ślimaka od układu napędzającego w czasie wtrysku.

hydrofory hologramy opakowania OK