danceplace

Wyjątkowe miejsce

Aby zachować długie zdrowie ważne są nie tylko zdrowa zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i dobry sen. Równie ważny dla zdrowia jest odpoczynek. Bez niego trudno jest zregenerować siły, a tym samym zachować zdrowie. Tak jak ważny jest sen, którego zadaniem jest regeneracja ciała i umysłu, tak samo odpoczynek wpływa na regenerację ciała i duszy.

Odpoczynek jest jednym z ważniejszych elementów zdrowego stylu życia. Bez niego czujesz się przemęczony, osłabiony, a co za tym idzie jesteś bardziej narażony na wszelkiego rodzaju choroby. Jeśli organizm jest zmęczony dużo szybciej łapie różnego rodzaju infekcje, szybciej się starzeje i słabnie. Odpoczynek ma mu przynieść ukojenie, ma sprawić, że mięśnie będą gotowe do działania, a umysł do myślenia.

Nie wystarczą tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna, równie ważny jest relaks. Dzięki niemu zdobędziesz nowe siły potrzebne do pracy, a także zyskasz pozytywny nastrój. Pamiętaj –odpoczynek jest ważny. Nie karz swojemu ciału i umysłowi pracować nieustannie – daj im czasami wolne i zrelaksuj się – z myślą o Twoim zdrowiu!.

www.arena-gliwice.com.pl