danceplace

Wyjątkowe miejsce

Niektóre kraje są niebezpieczne dla turystów, a inne mogą stanowić zagrożenie szczególnie dla miejscowych kobiet. Na liście najbardziej niebezpiecznych krajów dla kobiet znajduje się Afganistan, Demokratyczna Republika Konga, Pakistan oraz Indie. Afganistan to państwo, w którym panuje bieda i korupcja. Kobiety w Afganistanie, z powodu złej opieki medycznej, często umierają podczas porodów. Nie mają także właściwego dostępu do nauki i wiele z nich jest analfabetkami.

Liczba ta przekracza 80%. Większość dziewcząt i kobiet jest przymuszana do małżeństw. W Kongo kobiety zmagają się z problemem przemocy seksualnej. Codziennie około 40 kobiet pada ofiarą gwałtu w Demokratycznej Republice Konga. Pakistan to kraj szczególnie brutalny.

Kobiety cierpią z powodu przymusowych małżeństw. Stosowane są takie brutalne praktyki jak oblewanie kwasem lub kamienowanie. Nadużycia fizyczne są na porządku dziennym i wyrastają z religijnych i kulturowych praktyk. W Indiach wydaje się jeszcze małe dziewczynki za mąż. Praktykowany jest również handel kobietami oraz poddaństwo.

https://psishop.pl/pl/c/Obroze-PsiShop/356 www.jet-pol.pl