danceplace

Wyjątkowe miejsce
Młode czy dorosłe zwierzę – jakie wybrać?

Planując zakup zwierzęcia – szczególnie psa lub kota – stajemy przed wieloma dylematami: od kogo kupić zwierzę, jakiej rasy lub płci, z rodowodem czy bez. Wiele z nas zastanawia się także czy kupić szczeniakia czy zdecydować się na dorosłe zwierze. Obie opcje mają oczywiście swoje wady i zalety. Wybierając szczeniaka, dostajemy pupila praktycznie nieukształtowanego.

Nie oznacza to oczywiście, że nie posiada on zupełnie żadnych cech charakteru. Wiele z jego nawyków będziemy mogli jednak jeszcze wyrobić sami. Nie ominie więc nas nauka załatwiania się na dworze, niegryzienia mebli, podawania łapy czy spania na podłodze. Ma to oczywiście swoje uroki, ale wymaga bardzo dużo czasu i cierpliwości.

Decydując się na dorosłego osobnika – wszystkie te rzeczy są już za nami. Pies jest już wychowany i dzięki temu musimy poświęcać mu nieco mniej czasu. Z drugiej jednak strony ma on swoje przyzwyczajenia, które trudno nam będzie zmienić. Jeżeli poprzedni właściciel pozwalał mu spać u siebie w łóżku – zmiana tego nawyku może okazać się bardzo kłopotliwa, jeśli nie w ogóle niemożliwa.

Przy wyborze zastanówmy się więc jak dużo czasu możemy poświęcić psu i na jak spory kompromis, jeśli chodzi o jego charakter i nawyki, możemy pójść.

Wygodne bryczesy męskie możesz kupić w sklepie Patatajek.pl lizawka solna www.dwochwarszawiakow.pl