danceplace

Wyjątkowe miejsce
Maszyny poligraficzne i introligatorskie

Przemysł poligraficzny i introligatorski po prostu nie mógłby funkcjonować bez odpowiednich maszyn, przystosowanych do różnych zadań. Każda dobra drukarnia musi mieć urządzenia, które pozwolą wszystko profesjonalnie wykonać. Przyglądając się wyposażeniu firm, zajmujących się wydrukami, można odnaleźć sprzęty, takie jak: gilotyny, laminatory, oklejarki, niciarki czy falcerki.

Jednym rodzajem maszyn introligatorskich są gilotyny. Służą one do cięcia, krajania oraz przekrajania arkuszy. Ponadto, bardzo ważne są również falcerki.

Ich zadaniem jest jednokrotne lub wielokrotne składanie arkuszy papieru. Wśród maszyn, które można spotkać w drukarniach, znajdą się także sztance. Dzięki tym urządzeniom można wycinać z papieru wszelkie kształty.

W przemyśle poligraficznym przydatne są także złociarki. Dzięki nim da się bowiem tłoczyć błyszczące napisy na okładkach książek czy albumów. Złociarki pozwalają w precyzyjny sposób przenieść dowolny krój pisma na wybraną powierzchnię.

Firmy zajmujące się drukowaniem korzystają też z laminatorów. Za sprawą tych maszyn można zabezpieczać arkusze folią, dzięki czemu stają się odporne na zniszczenia.

fornir filmy korporacyjne poznań matryce do złocenia