danceplace

Wyjątkowe miejsce
Kot w domu – jak się przygotować

Zwierzak w domu to nie tylko radość i przyjemność z jego posiadania oraz wspólnej zabawy. To przede wszystkim duża odpowiedzialność. Jeśli zależy Ci, żeby Twój kot dobrze czuł się w nowym miejscu, musisz mu stworzyć odpowiednie warunki. Nowy pupil – co musisz wiedzieć Przyjęcie kota do swojego domu to poważna decyzja, którą musisz bardzo dobrze przemyśleć. Pamiętaj, że decydując się na zwierzaka, bierzesz za niego odpowiedzialność nawet na kilkanaście lat.

Przed pojawieniem się zwierzaka w Twoim domu powinieneś dowiedzieć się wszystkiego o jego zwyczajach, wychowaniu i sposobie karmienia. Ta wiedza pozwoli Ci na zrozumienie kota, dzięki czemu dużo łatwiej będzie Wam się wspólnie żyło. Przed pojawieniem się kociaka nie możesz także zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu mieszkania. Małe koty chętnie biorą do pyszczka różne rzeczy i bawią się wszystkim, co znajdą – schowaj zatem potencjalnie niebezpieczne przedmioty. Niezbędna wyprawka dla mruczka Oprócz odpowiedniego przygotowania mieszkania nie możesz również zapomnieć o kupnie niezbędnych artykułów dla nowego pupila.

Kot powinien mieć swoje miejsce w domu, więc niezbędne będzie wybranie odpowiedniego legowiska i umieszczenie go w spokojnym kącie. Pamiętaj także o takich przedmiotach jak kuweta czy drapak tekturowy, jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek. Nie zapomnij stworzyć swojemu pupilowi kącika z miskami z jedzeniem oraz kupnie właściwej karmy. W pierwszych miesiącach pobytu kota w nowym miejscu warto podawać mu te samo pożywienie, którym karmił go hodowca. Te wszystkie przedmioty pozwolą zaaklimatyzować się małemu kotu w Twoim domu.

produkty dla kotów smycze dla psów