danceplace

Wyjątkowe miejsce
Kiedy wybierać druk offsetowy, a kiedy cyfrowy?

Dużą partię ulotek lub plakatów możemy wydrukować metodą cyfrową lub offsetową. Jeśli masz do wydrukowania dużą liczbę jakichś druków (ulotek lub plakatów), najlepiej skorzystać z usług firmy specjalizującej się w poligrafii i introligatorstwie. W większości z nich będziemy mieli możliwość wybrania, czy chcemy, aby nasze materiały zostały wydrukowane metodą cyfrową lub offsetową. Każda z nich ma swoje zalety i wady.

Wyższą jakość wydruku zapewni nam metoda offsetowa, ale jest też ona odpowiednio droga. Wymaga stworzenia specjalnej formy drukowej dla każdego wzoru. Druk offsetowy opłaca się tylko przy zamówieniu większej partii druków (powyżej tysiąca stron). Wadą tej metody druku jest też dość długi czas wykonania – wymaga wcześniejszego przygotowania formy drukowej.

Znacznie szybciej potrzebne nam ulotki i plakaty wydrukujemy metodą cyfrową. Jest to możliwe praktycznie od razu – wystarczy dostarczyć firmie poligraficznej plik z projektem. Jakość wydruku będzie dobra, ale nie aż tak jak w przypadku druku offsetowego. Jeśli chodzi o cenę, to w przypadku wysokich nakładów lepiej wybrać druk offsetowy.

Druk cyfrowy będzie bardziej opłacalny, jeśli do wydrukowania mamy kilkadziesiąt czy kilkaset stron.

hologram matryce do złocenia antykoncepcyjnie.com.pl