danceplace

Wyjątkowe miejsce
Jakie wybrać tynki?

Kiedy już zbudujemy wszystkie ściany swojego domu – oczywiście przy użyciu odpowiednich materiałów budowlanych – przychodzi pora na ich otynkowanie. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów tynków. Jak wybrać dla nas najlepszy? Tynki, które znajdziemy w sklepach różnią się od siebie przede wszystkim strukturą, właściwościami, a także ceną.

Pierwsze z nich tynki polimerowe są bardzo odporne na czynniki atmosferyczne. Cechuje je także duża elastyczność oraz odporność na grzyby, porosty i pleśnie. Choć taka charakterystyka może zachęcać do ich zastosowania, należy pamiętać, że nie można kłaść ich na ściany zawierające wełnę szklaną.

Drugi rodzaj tynków to te tworzone na bazie wapnia i cementu. Są one również odporne na mróz czy opady, przepuszczają dużo pary wodnej, ale ich paleta kolorystyczna jest ograniczona. Trzeci typ tynku wykonany jest z silikatów, a jego dużą zaletą jest możliwość samooczyszczenia.

Ostatni rodzaj tynku, który znajdziemy w sklepach to tynk mozaikowy, który również ma dobrą trwałość i występuje w szerokiej gamie kolorów.

www.mag-gaz.pl