danceplace

Wyjątkowe miejsce
Glina jako materiał budowlany

Dziś dbanie o środowisko naturalne to bardzo istotny element życia wielu ludzi. Coraz więcej z nas rezygnuje z jazdy samochodem na rzecz roweru, a robiąc zakupy spożywcze chętniej wybieramy produkty z niewielkich gospodarstw.

Nic dziwnego, że moda na ekologię dotarła także do budownictwa. Jednym z jej przejawów jest zwiększająca się popularność domów z gliny.

Czy glina naprawdę sprawdza się, jako materiał budowlany? Wbrew pozorom, okazuje się, że gliniany dom może dać nam nie tylko poczucie dbania o środowisko, ale również zapewnić wiele oszczędności zarówno na etapie budowy, jak i późniejszego użytkowania. Glina należy bowiem do najtańszych materiałów budowlanych, a jeżeli będziemy mieli szczęście – można ją pozyskać nawet zupełnie za darmo.

Dzięki temu koszt budowy może obniżyć się nawet o 40% w porównaniu ze stawianiem domu murowanego. Pieniądze zaoszczędzimy także na eksploatacji glinianego domu.

Jest on bowiem bardzo energooszczędny, a jako, że glina to materiał dobrze przepuszczający powietrze nie musimy instalować drogiej wentylacji.

metrix g6