danceplace

Wyjątkowe miejsce
Gdzie nie powinniśmy kupować zwierząt

Dziś wybór miejsc, w których możemy kupić zwierzę jest naprawdę bardzo szeroki. Są jednak takie, które powinniśmy omijać szerokim łukiem.

Jakie? Jeżeli chodzi o psy i koty unikajmy przede wszystkim pseudohodowców. Takie osoby hodując zwierzęta nastawiają się wyłącznie na zysk.

Czworonogi trzymane są więc często w bardzo złych warunkach, a nawet są bite. Suczki rodzą młode prawie każdego roku, a jeśli nie mogą zajść w ciąże – wyrzuca się je na bruk.

Dopuszczane do siebie są psy nawet blisko spokrewnione co skutkuje wadami genetycznymi. Jeżeli więc nie chcemy przyczyniać się do dodatkowego cierpienia zwierząt – nie kupujmy ich w takich miejscach.

Wiele osób uważa również, że niezbyt dobrym miejscem do zakupu zwierząt jest sklep zoologiczny. Ich głównym argumentem jest to, iż zwierzęta nie są przetrzymywane tam w najlepszych warunkach, a podstawowy cel właściciela to oczywiście ich sprzedaż.

Często też cena zwierzaka w sklepie jest bardzo zawyżona ze względu na marżę. Jeśli zdecydujemy się na zakup u hodowcy – oczywiście zarejestrowanego – może być to dla nas korzystniejsze.

https://patatajek.pl/producenci/25_b-vertigo dziki kot bengalski www.wolniartysci.pl