danceplace

Wyjątkowe miejsce
Gdzie kupić węże?

Decydując się na kupienie węża – tak samo jak w przypadku każdego innego zwierzęcia – musimy wybrać odpowiednie miejsce zakupu. W przypadku tych gadów mamy do dyspozycji węże z hodowli lub z odłowu. Na które się zdecydować? Najlepszym rozwiązaniem, które ułatwia nam późniejszą hodowlę węża jest kupienie go w hodowli.

Takie gady przyzwyczajone są już do życia w niewoli i przyjmowania pokarmów od człowieka, przez co nie są tak bardzo wyczulone na warunki panujące w terrarium. Zwierzęta z hodowli są także pozbawione wszelkich pasożytów, co niewątpliwie stanowi bardzo istotną kwestię. Węże z odłowu mają problem z jedzeniem, przebywaniem w niewoli i właśnie pasożytami – to powoduje, że o wiele częściej niż gady hodowlane, zdychają po przyniesieniu ich do domu.

Trzecią opcją zakupu zwierzęcia jest oczywiście sklep zoologiczny. Ludzie tam pracujący często jednak nie znają się na wężach tak dobrze, jak hodowcy. Dla tych drugich liczy się przede wszystkim zwierzę i prawidłowa opieka nad nim, a dopiero później zysk.

W pierwszym przypadku jest zupełnie odwrotnie.

http://www.ciechsol.com/produkty/produkty-paszowe Koty na sprzedaż