danceplace

Wyjątkowe miejsce
Dobieranie podkładu do podłoża

Panele podłogowe to materiał okładzinowy, który już od kilkunastu lat jest w Polsce bardzo popularny. Nic dziwnego – stanowi on tańszą alternatywę dla drewna, a z jego położeniem poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby. Zanim jednak zaczniemy kłaść panele podłogowe, musimy zastanowić się dobrze nad dobraniem odpowiedniego podkładu. Podkład zależy przede wszystkim od zastanego już podłoża. Jeżeli jest ono gładkie i równe, np.

betonowe, możemy stosować zarówno podkłady naturalne, jak i sztuczne. Schody zaczynają się w przypadku, gdy podłoże jest inne, np. tworzy je drewniany parkiet. Wówczas musimy wybrać podkład naturalny, tj. falistą tekturę, płyty korkowe i pilśniowe, różnego rodzaju drewnopochodne materiały lub sklejki.

Jednym z nowszych materiałów budowlanych używanych, jako podkład są tzw. eko płyty. Ich zaletą jest nie tylko pełna naturalność, ale też dobra izolacja. Zastosowanie dobrego podkładu zapewni nam nie tylko trwałość podłogi, ale również wyciszenie dźwięków. Panele podłogowe mają bowiem tendencję do ich łatwego przepuszczania.

przewód elastyczny do gazu płaskowniki z blachy nierdzewnej