danceplace

Wyjątkowe miejsce
Dlaczego kot gubi włosy?

Powodów, dla których koty gubią włosy, może być kilka. Od tych całkiem naturalnych, czyli zmiany pór roku czy na przykład stresu, po dużo poważniejsze, związane z groźnymi chorobami Twojego pupila. Na wygląd sierści bardzo dużo znaczenie ma także pożywienie czworonoga.

Odpowiednia dieta i wysokiej jakości karma sprawiają, że kot ma piękną i gładką sierść. Przyczyny wypadania sierści u kota Linienie u psów i kotów to całkiem normalne zjawisko, które nasila się szczególnie podczas zmiany pór roku. Więcej włosów swojego mruczka na pewno zobaczysz wiosną, ponieważ to właśnie wtedy zrzuca on grubszy podszerstek, który do tej pory chronił go przed zimnem.

Innym powodem, który wpływa na gubienie sierści przez kota, jest stres spowodowany zmianą miejsca zamieszkania lub Twoją nieobecnością. Wymienione wyżej przyczyny nie są wielkim problemem. Sytuacja może skomplikować się wtedy, gdy sierść wypada całymi kępami bez żadnego wyraźnego powodu.

Może być to bowiem objaw poważniejszej choroby. Jak pielęgnować sierść kota? Na zdrowy i piękny wygląd sierści kota bardzo duży wpływ ma jego dieta. Jeśli zależy Ci na tym, żeby włosy Twojego mruczka były gęste i lśniące to upewnij się, że karma, którą mu podajesz jest bogata w takie składniki jak: biotyna, kwasy omega 3, 6 i cynk.

To właśnie te preparaty są odpowiedzialne za piękny wygląd sierści Twojego kota oraz mogą zmniejszyć u niego linienie. Pamiętaj, że właściwa dieta tak naprawdę wpływa nie tylko na wygląd włosia Twojego pupila, ale również na zdrową skórę.

www.borkowo.info.pl