danceplace

Wyjątkowe miejsce
Czy karma ma wpływ na stan sierści kota?

Zauważyłeś, że Twój kot silnie linieje i nie masz pomysłu, co może być przyczyną? Zastanawiałeś się nad tym, że może wpływać na to złe karmienie? Właściwa dieta i zdrowe żywienie mają znaczenie nie tylko na ogólny stan organizmu Twojego zwierzaka, ale pozytywnie wpływają także na sierść i skórę kotów. Właśnie dlatego tak ważne jest, żebyś miał wiedzę o tym, jak dobrze karmić swojego czworonoga.

Co zrobić, gdy sierść kota wypada nadmiernie? Oczywiste jest, że linienie i gubienie sierści kota musi być dla Ciebie niezwykle uciążliwe. Powinieneś jednak się do tego przyzwyczaić, bo zazwyczaj jest to cykliczny proces, który nasila się szczególnie wiosną.

Jednak po tym czasie wypadanie powinno ustąpić. Jeśli pomimo tego wciąż znajdujesz kłęby włosów na swoim dywanie, to sytuacja powinna Cię zaniepokoić.

Być może jest to efekt zbyt małej liczby witamin lub źle dobranej diety. W takim przypadku skonsultuj się z lekarzem weterynarii, który ustali, czy kot otrzymuje odpowiednią dawkę wartości odżywczych.

Sposób żywienia a piękny wygląd sierści Pamiętaj, że pożywienie ma bardzo duże znaczenie w kwestii wyglądu sierści kota. Właśnie dlatego szczególną uwagę powinieneś zwrócić na karmę, którą podajesz swojemu mruczkowi.

Powinna ona być najwyższej jakości i bogata w składniki odżywcze, która wzmacniają włos kota i nadają blasku. Bardzo ważne jest, żeby karma zawierała zbilansowane proporcje białka, witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych.

Sierść Twojego pupila nie będzie piękna i jedwabista, jeśli nie zapewnisz mu odpowiedniej ilości witamin A, E i C oraz cynku.

www.xxiv-ozhs.pl