danceplace

Wyjątkowe miejsce
Co jest najważniejsze w karmieniu kotów?

Odpowiednia dieta i odpowiednio dobrane składniki odżywcze mają bardzo duży wpływ na właściwe funkcjonowanie Twojego kota. Nie tylko dostarczają mu niezbędnej energii, ale często także przyczyniają się do unikania poważnych chorób. Właśnie dlatego tak ważne jest, żebyś wiedział, jak odpowiednio żywić swojego kota. Kilka najważniejszych zasad żywienia Twój kot osiąga pełną dojrzałość w wieku około 12 miesięcy.

To właśnie jest czas, kiedy należy ustabilizować i ujednolicić sposób żywienia mruczka. Odpowiednio zbilansowana dieta pupila to równowaga pomiędzy: białkami, tłuszczami, składnikami mineralnymi, węglowodanami i witaminami. Pamiętaj, że jeśli samodzielnie przygotowujesz posiłki dla swojego pupila to bardzo trudno jest zachować tę równowagę. Jednak dostępne na rynku pełnowartościowe karmy gwarantują, że Twój mruczek będzie otrzymywał wszystkie niezbędne wartości odżywcze.

Jak dobrać karmę dla kota? Musisz wiedzieć, że karmy dla zwierząt można podzielić na: pełnowartościowe i uzupełniające. Te pierwsze nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych suplementów, bo stanowią kompletny i zbilansowany posiłek dla Twojego kota. Bez znaczenia, czy podajesz mruczkowi suchą czy mokra karmę, każda z nich powinna zaspokoić jego zapotrzebowanie na energię. Natomiast karma uzupełniająca to najczęściej różnego rodzaju przekąski i smakołyki, które nie zapewniają odpowiedniej równowagi żywieniowej Twojemu kotu.

Ważne jest jednak, żebyś nie przekarmiał czworonoga i podawał mu tylko ilości zalecane przez producenta lub weterynarza.

W kategorii podkuwnictwo znajdziesz asortyment do podkuwania konia produkty dla kotów