danceplace

Wyjątkowe miejsce
Chomiki i myszki – najpopularniejsze domowe zwierzęta

Chomiki i myszki to najpopularniejsze zwierzęta domowe, szczególnie wśród osób, które z jakiś powodów nie mogły się zdecydować na posiadanie psa lub kota. Są one o wiele łatwiejsze w zakupie i utrzymaniu, co nie znaczy oczywiście, że zupełnie nie musimy poświęcać im uwagi. Uważnym należy być przede wszystkim przy zakupie zwierzęcia. Chomiki i myszki należą raczej do zwierząt kupowanych w sklepach zoologicznych, a nie u hodowców.

Upewnijmy się jednak, że sprzedawca zna odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące hodowli, utrzymania i żywienia tych zwierzątek. W przeciwnym razie dobrze zastanówmy się, czy pomimo braku wiedzy, są one przetrzymywane w odpowiednich warunkach. Kupując – skupmy się szczególnie na wyglądzie chomika czy myszki, ponieważ to on pozwoli nam dostrzec pierwsze niepokojące sygnały, np. chorób.

Zwierzęta muszą mieć suchą sierść – bez żadnych łysych miejsc. Ich skóra nie może mieć zadrapań, strupów czy krostek. Bardzo ważne są również oczy gryzonia, które powinny być błyszczące, bez nalotu. Przyjrzyjmy się także czy zwierzę nie ma ponadgryzanych uszu, ogona lub kończyn.

Takie obrażenia świadczą o niewłaściwej hodowli.

kot singapurski